Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Золото (Au). Загальна характеристика

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА Аурум (Au) — хімічний елемент з атомним номером 79, проста речовина якого — жовтий інертний пластичний метал золото. У старослов'янській і староукраїнській мовах метал мав назву злото, що на сьогодні застаріла і трапляється переважно у фольклорі або зі стилістичною метою використовується в поезії.
ЗОЛОТО (AU) ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА    Аурум (Au) — хімічний елемент з атомним номером 79, проста речовина якого — жовтий ВІДКРИТТЯЗолото – мабуть, саме найдавніша речовина, що добувається ще з незапам'ятних часів. ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ    Густина золота (при 20 °C) 19320 кг/м³ tпл = 1046,5 °C; теплопровідність (при 0 °C) 311,48Вт/(м·К), питома ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 3олото має виняткову хімічну інертність, це метал, на який не ДОБУВАННЯНайбільш древні методи виділення золота — гравітаційний — основний процес отримання золотоносного концентрату, та ЗАСТОСУВАННЯ      Наявне в наш час у світі золото
Слайды презентации

Слайд 2 ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Аурум (Au) — хімічний елемент з атомним

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА  Аурум (Au) — хімічний елемент з атомним номером 79, проста речовина якого — жовтий інертний

номером 79, проста речовина якого — жовтий інертний пластичний метал золото. У старослов'янській

і староукраїнській мовах метал мав назву злото, що на сьогодні застаріла і трапляється переважно у фольклорі або зі стилістичною метою використовується в поезії. Назва цього хімічного елемента Аурум походить відлатинського слова aurum, що в перекладі буквально означає золото.


Слайд 3 ВІДКРИТТЯ
Золото – мабуть, саме найдавніша речовина, що добувається

ВІДКРИТТЯЗолото – мабуть, саме найдавніша речовина, що добувається ще з незапам'ятних

ще з незапам'ятних часів. Можливо, це навіть самий перший

метал, з якими познайомилося наше людство. Його перші згадки в Індії припадають ще на 2000-1500 до н. е., там з нього виготовляли різного роду прикраси та твори мистецтва. У самородному стані ж з ним зіткнулися в у столітті до н. е.

Слайд 4 ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Густина золота (при 20 °C)

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ  Густина золота (при 20 °C) 19320 кг/м³ tпл = 1046,5 °C; теплопровідність (при 0 °C) 311,48Вт/(м·К), питома теплоємність (при

19320 кг/м³ tпл = 1046,5 °C; теплопровідність (при 0 °C) 311,48Вт/(м·К), питома теплоємність (при 0 °C і тиску 1

атм) 132,3 Дж/(кг·К); питомий опір(при 0 °C) 2,065·10−8 Ом·см, електропровідність по відношенню до міді (при 0 °C) 75,0 %; коефіцієнт лінійного розширення (0-100 °C) 14,6·10−6 К−1; для випаленого золота межа міцності прирозтягненні 100—140 МПа; твердість за Брінеллем 18,9·10 МПа. 3олото має найвищі в порівнянні з усіма іншими металами пластичність і ковкість. Воно легко розплющується на найтонші листочки — сусальне золото. Так, 1 г золота можна розплющити в лист площею 1 м². Золото легко полірується.


Слайд 5 ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
3олото має виняткову хімічну інертність, це метал,

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 3олото має виняткову хімічну інертність, це метал, на який

на який не діють розбавлені і концентрованікислоти. За нормальних

умов золото не взаємодіє ні з киснем, ні з сіркою 3олото стійке до дії атмосферної корозії і різних типів природних вод. Воно звичайно розчиняється у водних розчинах, що містять ліганд (що створює із золотом комплекси) і окиснювач, але кожний з цих реагентів, взятий нарізно, не здатний розчинити золото. Так, наприклад, золото не розчиняється в соляній або азотній кислоті але легко розчиняється в так званій «царській горілці» (суміші 3:1 HCl+HNO3), у хромовій кислоті за наявності хлоридів і бромідів лужних металів, в ціанідних за наявності повітря або пероксиду водню з утвореннямціаноаурутіону. Золото розчиняється також в розчинах тіосульфату, тіосечовини.

Слайд 6 ДОБУВАННЯ
Найбільш древні методи виділення золота — гравітаційний — основний процес

ДОБУВАННЯНайбільш древні методи виділення золота — гравітаційний — основний процес отримання золотоносного концентрату,

отримання золотоносного концентрату, та адгезійний. Починаючи з І-го тис.

до н. е. при вилученні золота з концентратів використовувалося амальгамування — розчинення золота ртуттю з подальшим вилученням (перегонкою) ртуті. У кінці XVIII ст. і протягом XIX ст поширився метод хлорування. Хлор пропускався через подрібнений рудний концентрат, і хлорид золота, що утворюється при цьому, вимивався водою У 1843 П. Р. Багратіоном запропонований ціанідний спосіб виділення золота, який широко використовується і дає змогу практично повністю виділити золото навіть з найбідніших руд. Для вилучення золота рудний концентрат обробляється при доступі повітря розбавленим розчином NaCN. При цьому золото переходить у розчин, з якого потім виділяється дією металічного цинку Очищення отриманого тим або іншим шляхом золота від домішок здійснюється оброблюванням його гарячою сірчаною кислотою. В Україні розроблені оригінальні сучасні методи вилучення золота — грануляційне адгезійне збагачення та біометоди, зокрема: а) бактеріальне вилуговування (переведення золота в розчин); б)біосорбція (селективне вилучення золота з розчинів); в) біофлотація (використання флотореагентів-мікробів).

  • Имя файла: zoloto-au-zagalna-harakteristika.pptx
  • Количество просмотров: 177
  • Количество скачиваний: 1