Что такое findslide.org?

FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.


Для правообладателей

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть 

Яндекс.Метрика

Презентация на тему Альтернативні джерела енергії

Що ж таке альтернативні джерела енергії ? випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні енергетичні ресурси, які існують постійно або виникають періодично у довкіллі.Альтернати́вні джере́ла ене́ргії - будь-яке джерело енергії, яке є альтернативою викопному паливу. Це поновлювані джерела, до яких
Альтернативні джерела енергії   Підготував  Учень 8-А класу Миронівської ЗОШ №3Одарченко Богдан Що ж таке альтернативні джерела енергії ?   випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні Вітрові електростанціїВітрова електростанція (ВЕС) також: вітроелектростанція — електростанція, яка за допомогою вітрової турбіни перетворює механічну енергію вітру на Загальний опис     Вітроколесо установки закріплюється на горизонтальному валі, Вітряні станції в Україні від WindElectric Вітроелектростанція WE1500Вітроелектроустановка з потужністю генератора 1,5 Сонячні електростанціїВ Україні річне надходження сонячного випромінювання перебуває на одному рівні з країнами, які активно використовують Перша в СРСРКонцепція СЕС-5 була вперше висунута в 50-ті роки Державним енергетичним Здійснення монтажуГотовий сонячний фотоелектричний комплекс Сонячні станції в Україні     У Криму запустили четверту, Припливні електростанціїПрипли́вна електроста́нція (ПЕС) — особливий вид гідроелектростанції, що використовує енергію припливів, а фактично кінетичну Короткий опис    Перша у світі припливна турбіна комерційного масштабу Перша в світі ПЕС стала до ладу (1966) у Франції (у гирлі Проблеми     Однак першу у світі припливну електростанцію не Дякую за увагу !
Слайды презентации

Слайд 2 Що ж таке альтернативні джерела енергії ?








Що ж таке альтернативні джерела енергії ?  випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні

випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні енергетичні ресурси, які існують постійно

або виникають періодично у довкіллі.

Альтернати́вні джере́ла ене́ргії - будь-яке джерело енергії, яке є альтернативою викопному паливу. Це поновлювані джерела, до яких відносять енергію сонячного
випромінювання,


Слайд 3 Вітрові електростанції
Вітрова електростанція (ВЕС) також: вітроелектростанція — електростанція, яка за допомогою вітрової турбіни перетворює

Вітрові електростанціїВітрова електростанція (ВЕС) також: вітроелектростанція — електростанція, яка за допомогою вітрової турбіни перетворює механічну енергію вітру

механічну енергію вітру на електричну. Вітрові електростанції — це система відновлюваної

енергетики, оскільки вітер — відновлюване джерело енергії.

Слайд 4 Загальний опис
Вітроколесо установки

Загальний опис   Вітроколесо установки закріплюється на горизонтальному валі, що

закріплюється на горизонтальному валі, що обертається в двох підшипниках,

змонтованих у головці вітродвигуна. Обертання вітроколеса передається електрогенераторові через дві циліндричні шестерні. Голівка вітродвигуна монтується на башті, висота якої визначається з розрахунком виносу вітроколеса вище від усіх оточуючих перешкод, що можуть впливати на потоки повітря. Вона може обертатися навколо вертикальної осі. Позаду голівки закріплюється хвіст для встановлення вітроколеса на вітер. Потужність вітродвигуна без регулюючого пристрою збільшується або зменшується пропорційно до кубу швидкості вітру, наслідком чого є нерівномірність роботи електрогенератора. Щоб усунути цю ваду у вітродвигуні застосовано автоматичне регулювання швидкості обертання електрогенератора. Напруга, яка знімається з електрогенератора, стабілізується в стабілізаторі напруги. Через це вихідна напруга залишається сталою, вона коливається від 210 В до 230 В і не залежить від швидкості вітру.

Слайд 5 Вітряні станції в Україні від WindElectric
Вітроелектростанція WE1500
Вітроелектроустановка з

Вітряні станції в Україні від WindElectric Вітроелектростанція WE1500Вітроелектроустановка з потужністю генератора

потужністю генератора 1,5 кВт. Комплектується шафою керування та акумуляторною

батареєю. Здатний виробляти більше 130 кВт*год середньомісячно.
Вітроелектростанція WE2000
Вітроелектроустановка з потужністю генератора 2 кВт. Комплектується шафою керування та акумуляторною батареєю. Здатний виробляти більше 170 кВт*год середньомісячно.
Вітроелектростанція WE3000
Вітроелектроустановка з потужністю генератора 3 кВт. Комплектується шафою керування та акумуляторною батареєю. Здатний виробляти більше 260 кВт/год середньомісячно.
Вітроелектростанція WE5000
Вітроелектроустановка з потужністю генератора 5 кВт. Комплектується шафою керування та акумуляторною батареєю. Здатний виробляти більше 430 кВт/год середньомісячно.
Вітроелектростанція WE8000
Вітроелектроустановка з потужністю генератора 8 кВт. Комплектується шафою керування та акумуляторною батареєю. Здатний виробляти більше 680 кВт/год середньомісячно.
Вітроелектростанція WE12000
Вітроелектроустановка з потужністю генератора 12 кВт. Комплектується шафою керування та акумуляторною батареєю. Здатний виробляти більше 1020 кВт/год середньомісячно.


Слайд 6 Сонячні електростанції
В Україні річне надходження сонячного випромінювання перебуває на одному рівні з

Сонячні електростанціїВ Україні річне надходження сонячного випромінювання перебуває на одному рівні з країнами, які активно

країнами, які активно використовують сьогодні сонячні колектори (Швеція,Німеччина, США тощо). Уся територія України

придатна для розвитку систем теплопостачання з використанням сонячної енергії. Найперспективнішими регіонами країни для розвитку сонячної енергетики є Кримськи півострів та степова Україна. Каве Ертефай, генеральний директор Activ Solar, пояснює реалізацію проектів компанії саме в Криму тим, що на півдні України рівень сонячної активності можна порівняти з рівнем у Північній Італї, яка є лідером за кількістю сонячних інсталяцій у світі: «Кримський півострів історично страждає від дефіциту енергії. Тому проекти, подібні до наших, принесуть півострову суттєву як економічну та і екологічну вигоду».

Температура в гарячій зоні таких установок може досягати 3900 К, що дозволяє моделювати в лабораторних умовах температурні поля, які розвиваються, наприклад, у двигунах ракет та реактивних літаків. Результати роботи геліоцентру застосовуються для створення нових матеріалів та вивчення їх властивостей.
2010 року Україна рік не мала жодної великої сонячної електростанції, 2011-го в країні вже працювали батареї потужністю 67,55 МВт, у Криму було збудовано найбільший сонячний парк Європи та світу. За короткий час Україні вдалося зробити ривок і вийти в перші ряди за темпами розвитку фотовольтаїки.



Слайд 7 Перша в СРСР
Концепція СЕС-5 була вперше висунута в

Перша в СРСРКонцепція СЕС-5 була вперше висунута в 50-ті роки Державним

50-ті роки Державним енергетичним науково-дослідним інститутом ім. Г. М.

Кржижановського.Над проектом працювало відділення Ризького Інституту «Атомтеплоелектропроект» за участю тринадцяти інших проектно-конструкторських організацій Міністерства енергетики та електрифікації СРСР. Наукове керівництво здійснював Енергетичний інститут імені Г.М. Кржижановського Академії наук СРСР. Спорудження СЕС-5 було доручено колективу Запорізького будівельного управління Дніпробуд, який у тому ж селищі Щолкіне (Ленінський район), будував Кримську атомну електростанцію. Єдина промислово-будівельна база дозволяла знизити вартість обох об'єктів.
Перше пробне включення генератора станції СЕС-5 в мережу відбулося у вересні 1985 р. В той момент функціонувало 420 геліостатів.
Повністю станція вступила в дію в 1986 році. Загальна вартість будівництва СЕС-5 становила близько 29 млн. карбованців.


Слайд 8 Здійснення монтажу
Готовий сонячний фотоелектричний комплекс

Здійснення монтажуГотовий сонячний фотоелектричний комплекс

Слайд 9 Сонячні станції в Україні

Сонячні станції в Україні   У Криму запустили четверту, останню

У Криму запустили четверту, останню чергу сонячної електростанції "Охотникове"

У Криму запустили четверту, останню чергу сонячного парку "Охотникове". Це найпотужніша сонячна електростанція не лише в Україні, а й у Східній Європі. Енергії, яку вона виробляє, достатньо, аби задовільнити потреби понад 20 тисяч господарств. Сонячна енергія - абсолютно екологічно чиста й безпечна енергія, запевняють фахівці.

Й називають Крим перспективним регіоном для розвитку альтернативних видів енергії. Парк "Охотнікове" на 160-ти гектарах звели на гроші австрійських інвесторів. З червня цього року на сонячній станції виробили 12 з половиною мільйонів кіловат-годин енергії. Її достатньо, аби повністю забезпечити Сакський район півострова. Решту потреб АРК забезпечує Сімферопольська теплоелектростанція. А здебільшого енергія йде з інших регіонів України.

Частина станції


Слайд 10 Припливні електростанції
Припли́вна електроста́нція (ПЕС) — особливий вид гідроелектростанції, що використовує

Припливні електростанціїПрипли́вна електроста́нція (ПЕС) — особливий вид гідроелектростанції, що використовує енергію припливів, а фактично

енергію припливів, а фактично кінетичну енергію обертання Землі у залежності від інших

астрономічних тіл. Припливні електростанції будують на узбережжі морів, де гравітаційні сили Місяця та Сонця двічі на добу змінюють рівень води. Коливання можуть досягати 13 метрів.
Існує думка, що робота приливних електростанцій гальмує обертання Землі. Однак з огляду на колосальну масу Землі, вплив припливних електростанцій непомітний. Кінетична енергія обертаня Землі (~1029 Дж) настільки велика, що робота припливних станцій потужністю 1000 ГВт буде збільшувати тривалість доби на 9 порядків менше природного гальмування (~2×10−5 с на рік).

Для отримання енергії затоку або гирло річки перекривають греблею, в якій встановлено гідроагрегати, що можуть працювати як у режимі генератора, так і в режимі насоса (для перекачування води у водосховище для подальшої роботи у відсутність припливів і відпливів). В останньому випадку вони називаються гідроакумулючими електростанціями. Принцип акумулювання енергії такий: під час припливу у водосховище закачується додаткова кількість води, котра після падіння зовнішнього рівня може бути спущена, з додаткової висоти утворенної зміною зовнішнього рівня.
Розташування припливних електростанцій в гирлах річок, має значний вплив на екосистему. Через це багато урядів останнім часом неохоче дають згоду на будівництво таких станцій.

Ля Ранс, Франція


Слайд 11 Короткий опис
Перша у світі

Короткий опис  Перша у світі припливна турбіна комерційного масштабу SeaGen

припливна турбіна комерційного масштабу SeaGen потужністю 1,2 МВт, що

належить компанії Marine Current Turbines, розташована у Північній Ірландії. Припливна електростанція SeaGen нещодавно перетнула рубіж 2 мільйонів КВт-год електроенергії, які вона виробила та поставила до енергомережі Великобританії.

Припливна електростанція генерує стільки ж електроенергії як і морська вітрова турбіна із вдвічі більшою потужністю, однак виробництво електроенергії припливною електростанцією можна в повній мірі передбачити.


Слайд 12 Перша в світі ПЕС стала до ладу (1966)

Перша в світі ПЕС стала до ладу (1966) у Франції (у

у Франції (у гирлі річки Ранс). В СРСР з

1968 діє дослідно-промислова Кислогубська ПЕС (на узбережжі Баренцового моря) потужністю 800 кВт. Передбачається споруд ження нових припливних електростанцій.

Слайд 13 Проблеми
Однак першу у

Проблеми   Однак першу у світі припливну електростанцію не всі

світі припливну електростанцію не всі сприймають із захватом. Деякі

екологи та природозахисні організації висловлюють скепсис щодо майбутнього цього проекту. По-перше, територія, де розташовано цей об'єкт, є природоохоронною зоною. Пояснює Ґрехем Севідж – керівник лабораторії морських досліджень з Белфастського університету.
«Водні потоки мають велике значення, насамперед, для птахів. Також це впливає на розмаїття видів, які мешкають на морському дні. Але найважливіша причина – це тюлені. Останніми роками їхня кількість на узбережжі Північної Атлантики різко скоротилася. Природоохоронні відомства занепокоєні тим, що їм це може зашкодити».
Севідж і його команда досліджують нині вплив припливної електростанції на морську флору і фауну. За їхніми даними, поки що тюлені намагаються уникати підводних гвинтів електростанції. Якщо котрийсь із морських мешканців і з'являється поблизу пристроїв, то гвинти одразу вимикаються.


  • Имя файла: alternativnі-dzherela-energії.pptx
  • Количество просмотров: 112
  • Количество скачиваний: 0