Слайд 2
Поняття про ландшафтну архітектуру
Ландшафт - природний територіальний комплекс,
що складається з взаємодіючих природних або антропогенних (штучних) компонентів.
Ландшафт характеризується єдністю геологічної платформи, клімату та історії розвитку.
Ландшафтна архітектура - це особливий вид архітектурної діяльності, при якому можливе створення і формування лісопарків, парків, садів, скверів, бульварів, районів відпочинку і так далі, тобто місць, придатних і сприятливих для життя, роботи і відпочинку людини.
Ландшафтна композиція - головний елемент ландшафтного дизайну, в графічному виконанні включає планування, зонування, розміщення елементів озеленення.
Слайд 3
У зовнішньому вигляді будинку, в його архітектурі відбивається
ціла епоха, культурні та духовні цінності багатьох поколінь, звичаї
і традиції того чи іншого народу і, звичайно, індивідуальні риси власника - його характер, темперамент, соціальний статус. Ті архітектурні образи і ансамблі, які були створені за законами краси і здатні викликати у глядачів яскраві емоції і почуття, - через сторіччя продовжують жити у свідомості людей як символи міст, країн і древніх цивілізацій.
Найпершим архітектором був давньоримський архітектор Вітрувій.
Слайд 4
Особливість
Основною характерною особливістю ландшафтного дизайну та архітектури в
цілому є «живі будівельні матеріали» - вода, рослинність, каміння,
грунт, особливості природного рельєфу і навіть тваринного світу.
Головна задача при створенні ландшафтних композицій - гармонійно співвіднести і вжити ці матеріали в сукупності з штучної середовищем. Залежно від цього створений ландшафт кожен сезон буде динамічно розвиватися і здобувати нову, загадкову і дивовижну форму.
Слайд 5
Назад в минуле
Найдавніші з відомих садів перебували в
Єгипті. Вони належали знатним вельможам або фараонам, або жерцям.
Це були сади з басейнами, декоративними насадженнями та зонами для відпочинку. Вже тоді почали застосовуватися ефектні елементи ландшафтного планування, наприклад «Алеї сфінксів», алеї з пальм. Не можна не згадати відомі всьому світу Висячі сади Семіраміди у Південному палаці Вавилона, які вважаються одним з семи чудес світу. Будівництво їх велося приблизно в VII столітті до н. е. На місці розкопок були виявлені масивні цегляні стовпи, на яких, по всій видимості, перебували самі сади.
Слайд 6
Ландшафтна архітектура Англіі
Сефтон-парк в Ліверпулі (Sefton Park. Liverpool).
Автор - арх. Е. Андре. Будівництво парку розпочато в
1867 р на площі 156 га. Місцевість раніше використовувалася під господарські угіддя і була оточена приватною забудовою. З півночі на південь вона перетиналася протокой, перетвореної потім в серію штучних ставків і струмків. Парк має чітке функціональне зонування і включає галявини для спорту, сад, Парк оленів, ресторан, музичний павільйон і ботанічний сад, виділений в окрему ділянку зі своєю плануванням .
Слайд 7
Ландшафтна архітектура Франції
Палацово-парковий ансамбль Во-ле-Віконт (1655-1661) розташований приблизно
в 50 км від Парижа, близько Мелена. Во-ле-Віконт, багато
в чому передбачив ансамбль Версаля, був побудований не для короля, а для генерального контролера фінансів Н. Фуке, освіченості людини того часу.Авторами цього твору зодчества були архітектор Луї Ліво (1612-1670), майстер садово-паркового мистецтва Андре Ленотр (1613-1700) і живописець Шарль Лебрен (1619-1690), який брав участь в обробці інтер'єрів палацу і розпису плафонов.В Во-ле-Віконт зелені насадження ідеально підстрижені. Територію парку розчленовують алеї, доріжки на чіткі, геометричні обсяги. Ідеально тримають форму квітники, розташовані з зовнішнього боку партерів (посадки в парку укладені в прямокутні, квадратні й круглі форми).
Слайд 8
Ландшафтна архітектура Франції
Слайд 9
Ландшафтна архітектура України
Національний дендрологічний парк „Софіївка” НАН України
(м. Умань Черкаської обл.) є одним з найвидатніших ландшафтно-архітектурного
мистецтва кінця ХVІІІ — першої половини ХІХ ст.
Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області. Заснований парк у 1796 році багатим польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії, і був подарований їй в день її янгола у травні 1802 року.
Ідея створення парку в романтичному стилі з використанням римської і грецької міфології належала самій Софії. Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, камінні гроти - все це можна побачити, відвідавши парк. Цей шедевр вражає відвідувачів своєю красою вже протягом 200 років. Туристичний сезон в Умані триває весь рік. Потік відвідувачів не зменшується ні влітку, ні взимку.
Старовинними алеями парку бродили Олександр Пушкін і Тарас Шевченко, Іван Котляревський і Сергій Волконський, Павло Пестель і Михайло Бестужев-Рюмін, Володимир Сосюра и Максим Рильський. Сотні наших славних земляків далекого і близького минулого відвідували цей парк.