FindSlide.org - это сайт презентаций, докладов, шаблонов в формате PowerPoint.
Email: Нажмите что бы посмотреть
Realizacja
Kontrola strategiczna
Wyróżnia się dwa rodzaje barier wejścia:
Strukturalna – minimalna wielkość zakładu oraz zapotrzebowanie na kapitał.
Strategiczna – lojalność odbiorców, koszty przestawienia produkcji i dostęp do sieci zbytu.
2. Odbiorcy – przez odbiorców rozumie się tu nie tylko użytkowników końcowych, lecz grupę kształtującą na rynku popyt (konsumenci, przedsiębiorstwa, hurtownicy). Analiza odbiorców pozwala na uchwycenie pojawienia się nowych potrzeb.
3. Dostawcy – silni dostawcy manipulujący cenami oraz redukujący dostawy to sygnał o mało atrakcyjnej domenie z punktu widzenia oferenta. Siłę negocjacji dostawców określamy poprzez te same elementy co siłę odbiorców, ale z odwrotnego punktu widzenia.
4. Wyroby zastępcze – to wyroby z innych rynków, które mogą spełniać tę samą funkcję co dany wyrób. Stanowią one konkurencję zewnętrzną.
5. Rywalizacja wśród konkurentów – na intensywność rywalizacji wpływ mają również czynniki strukturalne danej domeny. Wśród nich wymienia się nasycenie rynku oraz barierę wypadnięcia z rynku.
6. Stosunki przemysłowe i państwo jako czynnik konkurencji – to wpływ państwa na domenę. Dotyczy on regulacji cen, minimalnych rezerw, ograniczeń importowych lub eksportowych. warunki regulowania konfliktów pomiędzy pracownikami a pracodawcami.
Model ten zakłada, że na rynkową wartość produktu składają się koszty wytwarzania oraz tzw. Wartość dodana stanowiąca zysk. Wartość rynkowa produktu powstaje w kolejnych fazach procesu jego wytwarzania. Na proces ten składają się funkcje podstawowe i funkcje pomocnicze. Działania podstawowe to działania przetwarzania surowców w produkt/uslugę oraz jego sprzedaż. Działania wspomagające to przetwarzaniae informacji towarzyszącej podstawowej aktywności, czyli proces zarządzania.